Noter Tasdikli Tercüme İstanbul

Noter tasdikli tercüme nasıl yapılır?

Noter tasdikli tercümeyi yalnızca noter yemin zaptı belgesi olan yeminli tercümanlar yapabilir. Karlila Tercüme Ltd. Şti. 102 dilde noter tasdikli tercüme hizmeti vermektedir.

İstanbul noter tasdikli tercüme nasıl yapılmalıdır?

Belgelerinizin yeminli tercümesi yeminli tercümanın adı soyadı, kaşesi ve imzası ve şirket kaşesi bulunan belgeler iki takım halinde hazırlanır. Noter belgelerinizi tasdik eder. Bir takımı size teslim edilir ve diğer takımı da, noterin arşivinde kalır.

İstanbul noter tasdikli tercüme belgeleri hangileridir?

Lise, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, Pasaport, Doğum Belgesi, diploma, Hasta Raporları, adli sicil kaydı belgesi, Boşanma Belgeleri, kimlik, Ticari Sözleşmeler, evlilik cüzdanı, Ehliyet, transkript, imza sirküleri, ÖSYM yerleştirme belgesi, ticaret sicil gazetesi, vekaletname, imza sirküleri, vergi levhası, Transkript, tapu, Muvafakatname, Erasmus belgeleri, Vergi Levhası, mahkeme kararı, Hukuki Belgeler, hastane raporu, Banka Dökümü, Evlilik Belgeleri… Noter Tasdikli Tercüme İstanbul, Tüm dillerde İstanbul Noter Tasdikli Tercüme hizmeti verilir.

YÖK denklik belgeleri noter tasdikli tercümeleri yapılması gerekir mi?

YÖK diploma denklik işlemleri için diploma, diploma eki, transkript gibi belgeler için yeminli tercüme ve noter tasdik işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Noter tasdikli tercüme belgelerine Apostil yapılır mı?

İstanbul noter tasdikli tercüme belgelerine Kaymakamlık /Valiliklerde Apostil onayı alınabilir.

Tercüme belgelerinin noter tasdik ücretleri ne kadar?

Diploma, Pasaport, kimlik, ehliyet, sertifika… Yarım sayfa belgelerin 2021 noter tasdik ücreti 138 TL; vukuatlı nüfus kâğıt örneği, transkript, diploma eki, sabıka kaydı belgesi, heyet doktor raporları gibi 1000 – 1500 karakter olan belgelerin 2021 noter tasdik ücreti ise 315 TL’dir.

Noter tasdik ücretleri nasıl hesaplanır?

Belgelerin karakter sayılarına göre noter onay ücreti hesaplanır.

Yeminli tercüme ile noter tasdikli tercüme arasındaki fark nedir?

Yeminli tercüme yapılmış belge yeminli tercüman tarafından kaşelenip imzalanır. Noterde bu belgeleri tasdik ederse noter tasdikli tercüme olur.

Yabancıların Resmi dairelere verilecek belgeler noter tasdik yapılması zorunlu mudur?

Evet. Belgeler noter yeminli tercüman tarafından tercüme edilmelidir. Bazı resmi kurum sadece yeminli tercümesi yapılmış olan belgeyi kabul etmektedir.

Evlilik belgeleri, YÖK denklik belgeleri, yabancı şirket belgeleri, gümrük belgeleri, mahkeme kararları… Yeminli tercüme ve noter yapılmalıdır.

Noter tasdikli tercüme dilleri hangileridir?

Noter tasdikli tercüme İstanbul, İngilizce, Fransızca, Kazakça, Almanca, Japonca, İbranice, Arnavutça, Arapça, Boşnakça, Gürcüce, Yunanca, Kırgızca, Rusça, Makedonca, Macarca, Farsça, Bulgarca, Fince, İspanyolca, Azerice, Sırpça, Rumence, Korece, Estonya’ca, Kürtçe, Çince, Ermenice, Ukraynaca, Felemenkçe, Afgan’ca, Lehçe, İtalyanca, Portekizce,,…İstanbul noter tasdikli tercüme hizmeti verilir.